Catering dietetyczny, czy warto?

Catering dietetyczny, czy warto?

Od kilku dni pod moje drzwi codziennie trafia dostawa z posiłkami na cały dzień. Ktoś może pomyśleć, po co mi catering dietetyczny, skoro prowadzę bloga kulinarnego i z pewnością jedzenia mi nie brakuje? Tak to prawda, przygotowywanie różnego rodzaju potraw to większa część mojej pracy. Jednak nie są to zawsze dania na obiad czy kolację. W mojej kuchni bardzo często powstają desery, ciasta, czy inne słodkie wypieki. Sprowadza się to do tego, że czasami przez kilka dni nie mam czasu, żeby przygotować sobie nawet najprostszy obiad. Jeśli jest to współpraca, najpierw nagrywam video z przygotowania potrawy. Następnie przygotowuję stylizację i całość fotografuję. Kolejna część mojej pracy jest już przed komputerem, gdzie czeka mnie post produkcja zdjęć, wideo oraz opracowanie tekstu. Zdarzało mi się, że moim obiadem był tort, czy kawałek ciasta, jednak na dłuższą metę to rozwiązanie nie jest dobre, ani dla mojej figury, ani dla mojego zdrowia.

Z pomocą przyszła mi Wygodna dieta, z którą podjęłam współpracę. To znacznie ułatwiło moje codzienne życie i dodatkowo pomogło zgubić kilka zbędnych kilogramów. Wybrałam dietę wegetariańską rozszerzoną o ryby. Zdecydowałam się na taki rodzaj cateringu dietetycznego, ponieważ ograniczam mięso i bardzo lubię ryby, których brakuje w mojej diecie. Dietetyk z Wygodnej Diety pomógł mi dobrać rodzaj oraz kaloryczność całodziennego cateringu. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i moich oczekiwań optymalne było dla mnie 1800 kcal dziennie. Nie miałam potrzeby zrzucenia szybko nadprogramowych kilogramów, nie chciałam również zaczynać od niższej liczby kcal, co mogłoby sprowadzić się do tego, że będę podjadała między posiłkami. Dietetyk wziął również pod uwagę to, że trenuję 2-3 razy w tygodniu.

Czy catering spełnił moje oczekiwania?

Tak!

  • Zyskałam dodatkowy czas, który mogłam poświęcić pracy i rodzinie.
  • Zaczęłam jeść bardziej zbilansowane i regularne posiłki.
  • Zgubiłam kilka zbędnych kilogramów, bez wielkich wyrzeczeń.
  • Zdobyłam inspirację do przygotowywania fit posiłków.
  • Cateringu nie potrzebuję na stałe, ale wiem, że kiedy będzie mnie czekało więcej pracy w danym tygodniu lub przez najbliższy czas w mojej kuchni będą powstawały tylko desery, mogę zamówić dietę pudełkową.

Czy ponownie zdecydowałabym się na catering dietetyczny Wygodna Dieta?

Tak!

  • Posiłki były bardzo smaczne. Nie zdarzyło się, żeby coś mi nie smakowało, chociaż nie jestem wybredna 😉
  • Dostawa pod same drzwi, u mnie była to godzina 6 rano.
  • Firma jest bardzo elastyczna, co do zmiany rodzaju diety, kaloryczności, adresu dostawy i to w trakcie trwania zamówienia. Dostarczają do większości miast w Polsce.
  • Pewność, że posiłki zostały przygotowane ze świeżych produktów najwyższej jakości. Potrawy potwierdzone certyfikatem HACCP.
  • Możliwość stałego kontaktu z dietetykiem bez dodatkowych kosztów.

Poniżej przedstawiam kilka przykładowych posiłków oraz ich kaloryczność:

Minusy diety pudełkowej:

Muszę przyznać, że ilość plastikowych pudełek, które gromadziłam w ciągu dnia była bardzo duża. Z drugiej strony robiąc codzienne zakupy, również nie uniknęłabym plastiku, nawet jeśli bardzo bym się o to starała. Co prawda opakowania są poddane recyklingowi, jednak według mnie najlepiej ograniczać plastik do minimum. Catering dietetyczny Wygodna Dieta oferuje możliwość wyboru opakowań biodegradowalnych, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem.

Podczas diety, może nam się przytrafić, że trafimy na potrawę, czy składnik, który nam nie smakuje.

Posiłki są przygotowywane wcześniej, co może mieć wpływ na walory smakowe. W porównaniu do posiłku przygotowanego na świeżo w domu.

Cena. Taka dieta nie należy do najtańszych, koszt z pewnością jest wyższy niż posiłków przygotowywanych w domu dla całej rodziny. Jednak jeśli jesteś singlem i nie masz do wyżywienia wygłodniałej gromady, to koszt takiej spersonalizowanej i wyporcjowanej diety może okazać się bardzo korzystny, a przy tym ograniczysz wyrzucanie dużej ilości resztek i przysłużysz się środowisku.

Jeśli podobała Ci się moja recenzja cateringu dietetycznego polecam wpis na temat pysznych zdrowych soków i recenzji wyciskarki wolnoobrotowej lub zestawu sztućców Ambition Napoli.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top