Orzeźwiające espresso z tonikiem

Orzeźwiające espresso z tonikiem to niebanalne połączenie smaków, które na pierwszy rzut oka może wydawać się trochę dziwne. Jednak, gdy tylko spróbujecie tego świeżego napoju, to od razu zmienicie zdanie. Kombinacja lekkiej goryczki kawy i charakterystycznego, słodko-kwaśnego i do tego pełnego bąbelków toniku, jest naprawdę idealnym rozwiązaniem do walki z upałami. Przygotowanie napoju zajmie ci dosłownie kilka minut, a oprócz orzeźwienia dostaniesz jeszcze porządnego kopa energii na cały dzień. Dlatego nie czekaj, tylko spróbuj go już teraz!

Orzeźwiające espresso z tonikiem

Składniki:

  • 100 ml toniku
  • jedno espresso (lub zaparzona kawa, około 30 ml)
  • 2 plasterki limonki
  • kilka kostek lodu

Wykonanie:

Potrzebny czas: 5 minut

PORCJE: 1

  1. Na początek przygotuj espresso lub zaparz mocną kawę i odcedź fusy.

  2. Do niedużej szklanki dodaj kilka kostek lodu, tak aby wypełniły szklankę do połowy. Następnie dodaj 2 plasterki limonki i wlej 100 ml zimnego toniku.

  3. Na koniec do szklanki wlej espresso. Napój smakuje najlepiej zaraz po sporządzeniu, kiedy tonik jest jeszcze dosyć mocno gazowany.

Czy moje orzeźwiające espresso z tonikiem przyniosło Ci chwilową ulgę w upale? Być może szukasz innych pomysłów na letnie potrawy? Jeśli tak, to sprawdź także inne moje przepisy, takie jak energetyczne smoothie z malinami i awokado, smoothie arbuzowo-truskawkowe na upalne dni lub jogurtowy sernik na zimno z malinami i mascarpone.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top